Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ewangelia wg św. Łukasza 1,26-38.

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź ...

  • 10 hours ago

    Poprzez Chrzest, staliśmy się na zawsze umiłowanymi dziećmi Boga. Oto nasze oryginalne piękno, którym należy się ra… https://t.co/D1rOmrGXI4

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Ogłoszenia parafialne

1. 30.10 – niedziela, nabożeństwo różańcowe g. 17.30

2. 31.10 – poniedziałek, katecheza, serdecznie zapraszamy

3. 01.11 – wtorek, Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny, o g. 18.00 modlimy się w intencji zmarłych poleconych modlitwie Kościoła w wypominkach, po Mszy św. nabożeństwo żałobne

4. W dniach 1 – 8 listopada, raz dziennie można zdobyć odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące; warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, cmentarza,
Modlitwa Pańska, Wyznanie wiary, pod zwykłymi warunkami

5. 02.11 – środa, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, wieczorem Msza św. i nabożeństwo za naszych zmarłych

6. 03.11 – pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania, o g. 19.00 kolejna katecheza

7. 04.11 – pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Karola Boromeusza, od g. 17.30 spowiedź, po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo o Najświętszym Sercu
Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 21.00; prosimy zgłaszać chorych

8. 05.11 – pierwsza sobota miesiąca, o g. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji wynagradzającej

9. 06.11 – pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

10. Przyjmujemy na wypominki

1. 23.10 – Niedziela Misyjna, rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: Będziecie Moimi świadkami, taca na misje, nabożeństwo różańcowe 17.30

2. 28.10 – piątek, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w piątki różaniec prowadzą dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zapraszamy

4. Dziękujemy organizatorom i Teatrowi Bliżej Nieba za spektakl Złote Jabłko i bal Wszystkich Świętych dla dzieci

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, modlimy się za naszych zmarłych 1 i 2 Listopada, oraz we wszystkie I poniedziałki miesiąca

1. 16.10 – niedziela, czterdziesta czwarta rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II, zbiórka do puszek na Fundację, Dzieła Nowego Tysiąclecia, nabożeństwo różańcowe g. 17.30

2. 17.10 – poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

3. 18.10 – wtorek, święto św. Łukasza Ewangelisty, modlimy się za pracowników Służby Zdrowia

4. 19.10 – środa, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki

5. 20.10 – czwartek, wspomnienie św. Jana Kantego

6. 22.10 – sobota, wspomnienie św. Jana Pawła II

7. 23.10 – Niedziela Misyjna, taca na misje

8. W polskich kinach można zobaczyć piękny film Maryjny Medjugorje. Wspierajmy takie inicjatywy, dzięki temu coraz więcej filmów religijnych będzie się pojawiać w kinach i telewizji

9. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe

1. 09.10 – niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. 13.10 – czwartek, wspomnienie bł. Honorata, o g. 18.00 modlimy się w intencji KŻR

3. 15.10 – sobota, wspomnienie św. Teresy od Jezusa

4. 16.10 – niedziela, czterdziesta czwarta rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II (1978) Dzień Papieski, zbiórka ofiar na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia

1. 02.10 – pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja, nabożeństwo różańcowe o g. 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania nowa grupa, chętnych do scholi zapraszamy o zgłoszenie się do ks. Andrzeja

2. 04.10 – wtorek, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

3. 05.10 – środa, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

4. 06.10 – pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

5. 07.10 – pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie NMP Różańcowej, spowiedź od g. 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różance i prowadzą różaniec, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, adoracja Pana Jezusa do g. 21.00

6. 09.10 – niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Badanie praktyk religijnych