Ewangelia wg św. Marka 3,1-6.
W dzień szabatu Jezus wszedł do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschłą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podn...
Obrzęd Chrztu Świętego polega na zanurzeniu kandydata w wodzie lub polaniu wodą jego głowy z równoczesnym wezwaniem Trójcy Świętej, to znaczy Ojca, Syna i Ducha Świętego. Skutkiem chrztu jest:
Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Przez bierzmowanie wierni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i jako świadkowie Chrystusa zobowiązani są do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej. Głównym obrzędem bierzmowania jest namaszczenie krzyżmem świętym czoła ochrzczonego wraz z włożeniem ręki przez szafarza (biskupa).
Narzeczeni, którzy mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego około trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Należy ustalić wówczas termin spisania protokołu przedślubnego.
W każdy pierwszy piątek miesiąca kapłani z naszej parafii odwiedzają chorych, którzy mają wtedy możliwość skorzystania ze spowiedzi oraz przyjęcia Komunii Świętej. Jeśli istnieje taka potrzeba lub konieczność udzielany jest także sakrament namaszczenia chorych. Chorych oraz ich adresy zamieszkania należy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W nagłych przypadkach można wezwać kapłana w dowolnym czasie.
Przed każdą mszą świętą w wybranych konfesjonałach jest możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi. Inne okazje do skorzystania ze spowiedzi są podawane na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych (np. podczas rekolekcji).