Sobota XIV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 10,24-33.

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belz...

25 lat Parafii

Objawienia Pańskiego w Bliznem

Ogłoszenia parafialne

1. 10.12 – niedziela, dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, zbiórka do puszek, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do kosza przy ołtarzu można składać dar serca dla potrzebujących, w przedsionku opłatek na stół Wigilijny, Zapraszamy do udziału w Roratach, codziennie o g. 7.00

2. 13.12 – środa, wspomnienie św. Łucji, o g. 18.00 modlimy się w intencji KŻR

3. 14.12 – czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża

4. 17.12 – niedziela, rozpoczynamy czas bezpośredniego przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego

5. Do 22.12, zbiórka zużytego sprzętu elektrosprzętu, na pomoc misjom.

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej

7. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu
- Pn. 11.12, Dorohuska, Komorowska, Brandta, Zaboreczne, Bułhaka
- Wt. 12.12, Kocjana, Krajeńska, Kircholmska
- Śr. 13.12, Borzęcińska, Bolimowska, Arkadyjska, Rozalińska
- Cz. 14.12, Hubala (Groty), Osowiecka, Kozłowicka, Oblęgorska, Hucisko
- Pt. 15.12, Ołtarzewska, Oryszewska, Otrębuska, Podkowińska, Rąblowska, Skłobu
- Sb. 16.12, Cieplarniana, Iskry

1. 03.12 – pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczynamy Adwent rekolekcjami, które poprowadzi ks. Maciej Kulesza, nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św., po Mszy św. o g. 10.30 warsztaty plastyczne, po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, do kosza przy ołtarzu można składać dar serca dla potrzebujących

2. Okres Adwentu przygotowuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego, a także kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego ostatecznego przyjścia na końcu czasów.

3. 04.12 – poniedziałek, rozpoczynamy Roraty o g. 7.00, Msze św. z nauką rekolekcyjną: 9.30, 18.00, 20.00

4. 05.12 – wtorek, Msze św. z nauką rekolekcyjną: 9.30, 18.00, 20.00

5. 07.12 – czwartek, wspomnienie św. Ambrożego

6. 08.12 – piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, g. 12.00 Msza św. W Godzinie Łaski, na Mszy św. o g. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki, po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu

7. 10.12 – niedziela, dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej

1. 26.11 – niedziela, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, akt poświęcenia (odpust zupełny), gościmy dziś Siostry Służebniczki z Warszawy

2. 30.11 – czwartek, święto św. Andrzeja Apostoła

3. 01.12 – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego Sakramentu do g. 21.00, zachęcamy do modlitwy adoracyjnej, prosimy zgłaszać chorych

4. 02.12 – pierwsza sobota miesiąca, o g. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót, o g. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej

5. 03.12 – pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczynamy Adwent, w naszej parafii rekolekcje, które poprowadzi ks. Maciej Kulesza, taca na Seminarium Duchowne

6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej

1. 19.11 – niedziela, VI Światowy Dzień Ubogich

2. 20.11 – poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

3. 21.11 – wtorek, wspomnienie Ofiarowania NMP

4. 22.11- środa, wspomnienie św. Cecylii

5. 17.11 – piątek, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu; zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny

6. 26.11 – niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej

1. 12.11 – niedziela, XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Bliski Wschód – to jest nasz dom; po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. 13.11 – poniedziałek, wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

3. 16.11 – czwartek, wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

4. 17.11 – piątek, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

5. 18.11 – sobota, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.