Dwudziesta szósta Niedziela zwykła

Ewangelia wg św. Mateusza 21,28-32.

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: „Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Ten odpowiedział: „Idę...

  • over a year ago

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.
Zgłoszenia trwają do 3 lipca!

Na pielgrzymkę "GRUZJA - Śladami Wczesnego Chrześcijaństwa" z ks. Pawłem Paligą zostało jeszcze parę ostatnich miejsc. Termin na zgłoszenia i wpłatę zaliczki jest krótki: to niedziela, 3 lipca.

Wyjazd odbędzie się w dniach 3-11 października 2022 roku. Temperatura w Gruzji oscyluje wtedy wokół 20 stopni. Jeśli pragniesz ukraść dla siebie nieco słońca w porze jesieni, zgłoś się:
- na adres mailowy księdza Pawła - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- do biura pielgrzymkowo-turystycznego Ad Astra pod numerem +48 795 560 888
- lub do zakrystii parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w warszawskich Włochach, gdzie posługuje ks. Paweł 
Cena pielgrzymki wynosi:
1990 PLN + 730 USD – dla grupy liczącej 20-24 osób
1950 PLN + 700 USD – dla grupy liczącej 25-29 osób

I DZIEŃ – WARSZAWA – TBILISI

Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi (wylot w późnych godzinach wieczornych).


II DZIEŃ – TBILISI

Lądowanie w Tbilisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi City Tour – kościół Metechi – w miejscu dawnego kompleksu pałacowego, z relikwiami gruzińskiej męczennicy Szuszanik, katedra Sioni – centrum życia religijnego Gruzinów, z relikwią krzyża św. Nino, synagoga, Abanotubani – łaźnie, pomnik Matki Gruzji. Przejazd al. Rustawelego. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.  


III DZIEŃ – DAVID GAREJA – BODBE

Śniadanie. David Gareja – kompleks klasztorny z VI wieku, na półpustynnych stokach góry Gareja – założony przez trzynastu mnichów syryjskich – przez wieki potężny ośrodek życia monastycznego. Bodbe – klasztor z IX wieku, modlitwa przy grobie patronki Gruzji – św. Nino. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.


IV DZIEŃ – MTSKHETA – GUDAURI

Śniadanie. Mtskheta – klasztor Jvari z VI wieku, pierwowzór dla wielu gruzińskich świątyń. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Kazbegi miasteczko będące najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wjazd jeepami do cerkwi Świętej Trójcy z XIV wieku, położonej u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) na wysokości 2170 m n.p.m. Obiadokolacja. Nocleg.


V DZIEŃ – VARDZIA

Śniadanie. Wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd na południe kraju. Po południu Vardzia – malowniczy kompleks skalnego miasta, niegdyś 13 – piętrowego, zbudowanego w XII wieku, za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, piękne freski na ścianach cerkwi, fragmenty sieci tuneli, schodów i systemu wodno-kanalizacyjnego. Obiadokolacja. Nocleg.


VI DZIEŃ – BORJOMI – BATUMI

Śniadanie. Borjomi – miasto uzdrowiskowe, słynie z przemysłu wód mineralnych – wizyta w borjomskim parku, degustacja wód mineralnych. Przejazd do Batumi, słynnego kurortu nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.


VII DZIEŃ – BATUMI

Śniadanie. Czas wolny w Batumi – odpoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.


VIII DZIEŃ – BATUMI – TBILISI

Śniadanie. Powrót do Tbilisi. Mtskheta – starożytna stolica i obecne centrum religijne Gruzji, świątynia Svetitskhoveli – miejsce koronacji i pochówku gruzińskich monarchów, Kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką i pokazem gruzińskich tańców ludowych. Nocleg.


IX DZIEŃ – TBILISI – WARSZAWA

Przelot na trasie Tbilisi – Warszawa.


Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania


CENA:

 1990 PLN + 730 USD – dla grupy liczącej 21 – 25 osób

 1950 PLN + 700 USD – dla grupy liczącej min. 26 osób


CENA ZAWIERA:

- przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa

- 8 noclegów w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 210 USD/

- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/

- przejazdy autokarem wg programu

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- opiekę pilota

- usługę lokalnego przewodnika

- zestawy słuchawkowe tour quide

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

- czas na wpłatę zaliczki 1000 PLN/ osoby – przy zapisie

- dopłata do całości – max. 15 sierpnia 2022