Piątek XII tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 8,1-4.

Gdy Jezus zeszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy. A oto podszedł trędowaty i upadł przed Nim, mówiąc: «Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić». Jezus wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł:...

25 lat Parafii

Objawienia Pańskiego w Bliznem

W sobotę 9 lipca w naszej parafii odbył się warsztat z komunikacji dla małżeństw. Przyjechała do nas pani dr Agnieszka Kozak i przeprowadziła ćwiczenia metody M. B. Rosenberga NVC (Porozumienie Bez Przemocy). Pani Agnieszka, w sposób bardzo interesujący opowiedziała o wzajemnym porozumiewaniu się i wyrażaniu wdzięczności oraz przeprowadziła ćwiczenia, które wymagały od małżonków niemałego wysiłku. Jednak wysiłek ten na pewno się opłacił i zaowocuje w naszych wzajemnych relacjach. Jednocześnie mieliśmy możliwość poznać inne małżeństwa, które, jak się okazało, borykają się z podobnymi problemami. Wytworzyła się wspaniała atmosfera radości, poczucia wspólnoty, a na koniec - żalu że tak szybko się skończyło. Wspomnienia po warsztatach na długo pozostaną w naszych głowach i sercach. Było zabawnie i wzruszająco, spontanicznie i wesoło, a wszystko w duchu chrześcijańskim.

Ponadto nasze dzieci były zadowolone, gdyż były pod świetną opieką cioć, które czuwały nad ich bezpieczeństwem oraz prowadziły wspaniałe zabawy w sali i na dworze.

We wrześniu planujemy kolejne spotkania. Małżeństwa zainteresowane zapraszamy do kontaktu z księżmi.

warsztaty_komunikacja_lip2016