Sobota XXIV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 8,4-15.

Gdy zebrał się wielki tłum i z poszczególnych miast przychodzili do Jezusa, opowiedział im przypowieść: «Siewca wyszedł siać swoje ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki...

  • 15 hours ago

    Każdy jest ważny w oczach Boga, każdy może choć trochę przekształcić skażony przez ludzką zachłanność świat w lepsz… https://t.co/BnQPsgOJrm

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Ogłoszenia parafialne

1. 26.01 - Niedziela Słowa Bożego, Kościół zachęca wiernych do codziennego czytania i rozważania Słowa Bożego, 67 Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mniecie uczynili (Mt 25, 40)

2. 28.01 - wtorek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

3. 31.01 - piątek, wspomnienie św. Jana Bosko

4. 01.02 - sobota, o g. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, g. 18.00 Msza św. w tej intencji

5. 02.02 - niedziela, Święto Ofiarowania Pańskiego, błogosławieństwo świec, Dzień Życia Konsekrowanego, taca na zakony klauzurowe, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólne kolędowanie z udziałem solistów, scholi dziecięcej, chóru Babiczanie i gminnej orkiestry dętej im. Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego

6. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

7. Wizyta Duszpasterska:

Pn. 27.01 - Batalionów Chłopskich 75, 75A

Wt. 28.01 - Batalionów Chłopskich 75B, 75C

Śr. 29.01 - Batalionów Chłopskich 75D, 77, 77A

Cz. 30.01 - Batalionów Chłopskich 77B, C, D, E

Pt. 31.01 - Batalionów Chłopskich 79

Sb. 01.02 - Rayskiego 3

 1.    19.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci ze szkoły Gaudeamus, które przygotowują się do I Komunii św., po Mszy św. wieczornej opłatek dla Rady Parafialnej

2.    23.01 - czwartek, siódma rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski

3.    24.01 - piątek, wspomnienie św. Franciszka Salezego

4.    25.01 - sobota, święto nawrócenia św. Pawła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

5.    26.01 - Niedziela Słowa Bożego

6.    Teatr Bliżej Nieba poszukuje aktorów, szczególnie do ról męskich, chętnych prosimy do zgłaszania się

7.    Po Mszy św. P. Magda będzie rozprowadzała pracę autorską „Naturalna biblia”, ilustrowane przez Nią, świadectwo wiary podane w formie kalendarzy

8.    Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace we wnętrzu kościoła

Pn, 20.01 - Batalionów Chł. (niska zabudowa), Narwik, Górczewska, św. Mikołaja, Topolowa, Gościnna

Wt. 21.01 - Kościuszki, Okrzei, Mickiewicza

Śr. 22.01 - Narwik 18

Cz. 23.01 - Batalionów Chłopskich 81

Pt. 24.01 - Batalionów Chłopskich 87

Sb. 25.01 - Batalionów Chłopskich 87A

 1.    12.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po g. 10.30 spotkanie przed I Komunią Świętą

2.    13.01 - poniedziałek, rozpoczynamy Okres zwykły, w którym wspominamy misterium Chrystusa w całej pełni, o g. 16.00 opłatek dla KŻR, o g.18.00 Msza św. w intencji KŻR

3.    16.01 - g. 18.00 kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Dom Arcybiskupów Warszawskich, sala konferencyjna

4.    18.01 - sobota, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

5.    19.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie przed I Komunią św. dla dzieci ze szkoły Gaudeamus, po Mszy św. wieczornej opłatek dla Rady Parafialnej

6.    02.02 - niedziela, po Mszy św. o g. 13.00 wspólne kolędowanie z udziałem solistów scholi dziecięcej, chóru Babiczanie i gminnej orkiestry dętej im. K. Pendereckiego pod dyrekcją p. Zb. Załęskiego

7.    Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

8.    Wizyta Duszpasterska:

Pn. 13.01 - Zielna, Sienkiewicza

Wt. 14.01 - Długa, Moniuszki

Śr. 15.01 - Chopina, Graniczna

Cz. 16.01 - P. Skargi, Świerczewskiego, Reja Prusa

Pt. 17.01 - Przechodnia

Sb. 18.01 - Fortowa, Łaszczyńskiego

 

 1.    05.01 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

2.    06.01 - poniedziałek, uroczystość Objawienia Pańskiego, obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła, odpust Parafialny

3.    12.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzień ze świętym Szarbelem, po Mszy św. o g. 12.00 Pastorałki, ok. g. 19.00 film o św. Szarbelu

4.    Dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace we wnętrzu kościoła

5.    Wizyta Duszpasterska:

Wt. 07.01 - Hubala, Osowiecka, Arkadyjska, Bolimowska, Bułhaka

Śr. 08.01 - Kircholmska, Krajeńska, Kopernika 

Cz. 09.01 - Niska, Mała, Wysoka, Jasna, Górczewska 253F, 255D

Pt. 10.01 - Żeromskiego, Orzeszkowej, H. Dobrzańskiego

Sb. 11.01 - Warszawska Ł. Warszawska J.

 

 1.    29.12 - niedziela, Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia Świąt, oświetlenie, szopkę, za uczestnictwo

2.    31.12 - wtorek, o g. 18.00 Msza św. dziękczynno - błagalna za miniony rok i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu

3.    01.01 - środa, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Pokoju, odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź 

4.    02.01 - pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, o g. 18.00 modlimy się w intencjo Wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

5.    03.01 - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, wystawienie do 21.00, prosimy zgłaszać chorych

6.    04.01 - pierwsza sobota miesiąca, o g. 17.00 nabożeństwo przebłagalne, o g. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP

7.    05.01 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

8.    Dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

9.    Wizyta Duszpasterska:

Pn, 30.12 - Oryszewska, Otrębuska, Kozłowiecka, Skłoby, Radziejowicka, Strawczyńska, Hucisko

Cz, 02.01 - Borzęcińska, Ołtarzewska, Podkowińska, Rąblowska, Rozalińska, Oblęgorska

Sb, 04.01 - Kochanowskiego, Kraszewskiego, Przejazd od g. 11.00