Poniedziałek VI tygodnia Okresu Wielkanocnego

Ewangelia wg św. Jana 15,26-27.16,1-4a.

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od poc...

  • about 1 hour ago

    Również dzisiaj wielu chrześcijan zabija się i prześladuje ze względu na ich miłość do Chrystusa. Oddają życie w mi… https://t.co/zpG4x34dlk

Ogłoszenia parafialne

 1.   10.02 - niedziela, bracia ze wspólnot będą dzisiaj na naszych osiedlach zapraszać na katechezy, proszę o przyjęcie ich z chrześcijańską miłością 

2.   11.02 - poniedziałek, wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00, o g. 19.00 kolejna katecheza, serdecznie zapraszamy na drogę pogłębiania wiary

3.   13.02 - środa, o g. 18.00 modlimy się w intencji KŻR

4.   14.02 - czwartek, święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, o g. 19.00 katecheza

5.   17.02 - niedziela, ks. dr Jerzy Jastrzębski zaprasza na wykład „Rodzina Bogiem silna wg Prymasa Tysiąclecia, Laski, ul. Brzozowa 75, g. 19.15

6.   Poszukujemy wolontariuszki do pomocy starszej osobie

7.   dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone pa prace wewnątrz kościoła

8.   Wizyta Duszpasterska:

11.02, Pn - Batalionów Chłop. 87A

12.02, Wt - Batalionów Chłop. 87B

13.02, Śr - Batalionów Chłop. 87C

14.02, Cz - Batalionów Chłop. 75, 75A

15.02, Pt - Batalionów Chłop. 75 B, C

16.02, Sb - Batalionów Chłop.77, 77A

 

 1.   03.02 - pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o g. 12.00 nabożeństwo adoracyjne

2.   04.02 - poniedziałek, o g. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych poleconych Modlitwie Kościoła w wypominkach

3.   05.02 - wtorek, wspomnienie św. Agaty

4.   06.02 - środa, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy

5.   07.02 - pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

6.   Serdeczne dzięki za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

7.   Wizyta Duszpasterska:

04.02, Pn - Lazurowa 185 B, C, D, E

05.02, Wt - Batalionów Chłop. 81 

06.02, Śr - Rayskiego 3 A, B, C

07.02, Cz - Rayskiego 3 D, E, Rayskiego 5 A, E

08.02, Pt - Rayskiego 5 B, C, D 

09.02, Sb - Batalionów Chłop. 87

 

 

 1.   27.01 - niedziela, w łączności z ŚDM 2019 spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie od g. 14.00

2.   28.01 - poniedziałek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

3.   31.01 - czwartek, wspomnienie św. Jana Boski

4.   01.02 - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od g. 17.15, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i adoracja Eucharystyczna do g, 21 w intencji Katechez w naszej Parafii

5.   02.02 - pierwsza sobota miesiąca, święto Ofiarowania Pańskiego, błogosławieństwo gromnic na początku Mszy św., Msze św. o g. 9.00 i 18.00 Dzień Życia Konsekrowanego, taca na zakony klauzurowe

6.   03.02 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu

7.   Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace wewnątrz kościoła

8.   Wizyta Duszpasterska:

28.01, Pn - Narwik 24

29.01, Wt - Wielbarska, Fabiańska, Oryszewska, Otrębuska, Kozłowiecka

30.01, Śr - Spychowska, Strawczyńska, Hucisko

31.01, Cz - Borzęcińska Ołtarzewska, Lazurowa 173, 175, 177, 179

02.02, Sb - Lazurowa 181, 183, 185, 185A

 

 1.   20.01 - Niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkoły Gaudeamus, Domowy Kościół - spotkanie opłatkowe w salce nad zakrystią

2.   21.01 - poniedziałek, wspomnienie św. Agnieszki, Dzień Babci

3.   22.01 – wtorek Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w modlitwie, trwają w Panamie 34 ŚDM, polecajmy Bogu Papieża i młodych

4.   23.01 - środa, 6 rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa,  Prymasa Polski, otoczmy Go modlitwą

5.   24.01 - czwartek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów

6.   25.01 - piątek, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

7.   26.01 - sobota, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

8.   27.01 - niedziela, w łączności z obchodami 34 ŚDM w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o g. 14 spotkanie modlitewne organizuje wspólnota Emanuel, będzie obecny ks. abp Grzegorz Ryś

9.   04.02 - poniedziałek, w naszej Parafii rozpoczynają się katechezy Nowej Ewangelizacji. Pan woła nas do głębszego zaprzyjaźnienia się z Nim, poprzez: Słowo Boże, Liturgię i Wspólnotę. Każdy jest zaproszony, bo każdy potrzebuje Bożej pomocy. 

10.Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu.

11.Wizyta Duszpasterska:

21.01, Pn - Gościnna, Batalionów Chłop., św. Mikołaja, Górczewska, Narwik, Wysoka, Jasna, Mała, Niska, Topolowa

22.01, Wt - Kościuszki, Okrzei, Moniuszki

23.01, Śr - Mickiewicza, Chopina, Arkadyjska, Bolimowska

24.01, Cz - Hubala, Osowiecka, Dorohuska, Komorowska, Brandta

25.01, Pt - Narwik 17, 17A, 17B, Górczewska 242

26.01, Sb - Narwik 25

 

 1.   13.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o g. 16.00 spotkanie dla Kółek Żywego Różańca

2.   14.01 - poniedziałek, rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, gdy wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni

3.   17.01 - czwartek, wspomnienie św. Antoniego, XXI Dzień Judaizmu pod hasłem: Nie przychodzę, żeby zatracać 9Oz 11,9)

4.   18.01 - piątek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

5.   19.01 - sobota, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

6.   20.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły Gaudeamus

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

8.   04.02 – rozpoczynamy katechezy Drogi Neokatechumenalnej, zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, poniedziałki i czwartki o g. 19.00

9.   Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace wewnątrz kościoła

10.Wizyta duszpasterska:

14.01. Pn - Przechodnia

15.01. Wt - Słowackiego, Rej, Prusa

16.01. Śr - Kopernika, Żeromskiego, Orzeszkowej

17.01. Cz - P. Skargi, Graniczna

18.01. Pt - H. Dobrzańskiego (Blizne J.), Orzeszkowej

19.01. Sb - Warszawska J., Warszawska Ł. (bez Topolowej)