Wtorek XV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 11,20-24.

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które...

  • about 1 hour ago

    W dniu sądu nie będziemy sądzeni za nasze idee, ale za współczucie, które mieliśmy.

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Ogłoszenia parafialne

 1.    03.11 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

2.    04.11 - poniedziałek, wspomnienie św. Karola Boromeusza, o g. 18.00 modlimy się za zmarłych poleconych modlitwie Kościoła w wypominkach

3.    07.11 - pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

4.    09.11 - sobota, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

5.    10.11 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.    05.11 - wtorek, ks. Paweł zaprasza na wspólne wyjście do kina na film: „Nieplanowane”

7.    10.11 - niedziela, pieśni patriotyczne o g. 16.50

 1.    27.10 - niedziela, o g. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci

2.    28.10 - poniedziałek, święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3.    01.11 - pierwszy piątek, Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny, o g. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych poleconych modlitwie Kościoła w wypominkach jednorazowych, do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za zmarłych pobożnie nawiedzenie cmentarza lub kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00, można spożywać pokarmy mięsne

4.    02.11 - pierwsza sobota miesiąca, Wspomnienie Wszystkich Świętych, o g. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o g. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i w intencji wynagradzającej, procesja za zmarłych i wypominki jednorazowe, nawiedzamy chorych

5.    03.11 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

 1.    20.10 - Niedziela Misyjna, taca na misje, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przed I Komunią św. ze szkoły Gaudeamus, 17.30 nabożeństwo różańcowe

2.    Czas jest krótki, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych lub do odmawiania różańca w domu z rodziną

3.    22.10 - wtorek, wspomnienie św. Jana Pawła II

4.    26.10 - sobota, bal Wszystkich Świętych, szukamy chętnych do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięci, rodzice, dziadkowie, itp., prosimy o ciasta, gadżety, książki, gry, zabawki na nagrody konkursowe, pomoc w przygotowaniu sali, chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii 

 

1.    13.10 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przed I Komunią św., o g. 18.30 modlimy się w intencji KŻR, zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia

2.    15.10 - wtorek, wspomnienie św. Teresy z Avila

3.    16.10 - środa, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II (1978)

4.    18.10 - piątek, święto św. Łukasza Ewangelisty, Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia

5.    1910 - sobota, wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, o g. 16.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci

6.    20.10 - Niedziela Misyjna, taca na misje, badanie niedzielnych praktyk religijnych

7.    26.10 – sobota, bal Wszystkich Świętych, szukamy chętnych do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięci, rodzice, dziadkowie, itp., prosimy o ciasta, gadżety, książki, gry, zabawki na nagrody konkursowe, pomoc w przygotowaniu sali, chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii 

 1.    29.09 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci i rodziców przed rocznicą I Komunii św. Polecamy modlitwie naszych Księży Biskupów Rafała i Michała

2.    30.09 - poniedziałek, wspomnienie św. Hieronima

3.    01.10 - wtorek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w niedziele o g. 17.30, za pobożne odprawienie różańca można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca rodzinnego w domu

4.    02.10 - środa, wspomnienie św. Aniołów Stróżów

5.    03.10 - pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji wspólnoty Krwi Chrystusa

6.    04.10 - pierwszy piątek miesiąca, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, spowiedź od 17.15, po Mszy wieczornej różaniec prowadzą rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św., otrzymają różańce, nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00 w intencji misyjnej, naszej Ojczyzny, wyborów

7.    05.10 - pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, o g. 17.00 nabożeństwo pierwszych sobót, o g. 18.00 modlimy się w intencji wynagradzającej

8.    06.10 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja

9.    Młodzież, pragnącą przygotować się do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do Ks. Pawła

10.Zachęcamy małżeństwa sakramentalne do podjęcia formacji w Domowym Kościele