Wtorek XV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 11,20-24.

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które...

  • 2 hours ago

    W dniu sądu nie będziemy sądzeni za nasze idee, ale za współczucie, które mieliśmy.

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Ogłoszenia parafialne

 1.    12.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po g. 10.30 spotkanie przed I Komunią Świętą

2.    13.01 - poniedziałek, rozpoczynamy Okres zwykły, w którym wspominamy misterium Chrystusa w całej pełni, o g. 16.00 opłatek dla KŻR, o g.18.00 Msza św. w intencji KŻR

3.    16.01 - g. 18.00 kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Dom Arcybiskupów Warszawskich, sala konferencyjna

4.    18.01 - sobota, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

5.    19.01 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie przed I Komunią św. dla dzieci ze szkoły Gaudeamus, po Mszy św. wieczornej opłatek dla Rady Parafialnej

6.    02.02 - niedziela, po Mszy św. o g. 13.00 wspólne kolędowanie z udziałem solistów scholi dziecięcej, chóru Babiczanie i gminnej orkiestry dętej im. K. Pendereckiego pod dyrekcją p. Zb. Załęskiego

7.    Serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

8.    Wizyta Duszpasterska:

Pn. 13.01 - Zielna, Sienkiewicza

Wt. 14.01 - Długa, Moniuszki

Śr. 15.01 - Chopina, Graniczna

Cz. 16.01 - P. Skargi, Świerczewskiego, Reja Prusa

Pt. 17.01 - Przechodnia

Sb. 18.01 - Fortowa, Łaszczyńskiego

 

 1.    05.01 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

2.    06.01 - poniedziałek, uroczystość Objawienia Pańskiego, obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła, odpust Parafialny

3.    12.01 - niedziela, święto Chrztu Pańskiego, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzień ze świętym Szarbelem, po Mszy św. o g. 12.00 Pastorałki, ok. g. 19.00 film o św. Szarbelu

4.    Dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace we wnętrzu kościoła

5.    Wizyta Duszpasterska:

Wt. 07.01 - Hubala, Osowiecka, Arkadyjska, Bolimowska, Bułhaka

Śr. 08.01 - Kircholmska, Krajeńska, Kopernika 

Cz. 09.01 - Niska, Mała, Wysoka, Jasna, Górczewska 253F, 255D

Pt. 10.01 - Żeromskiego, Orzeszkowej, H. Dobrzańskiego

Sb. 11.01 - Warszawska Ł. Warszawska J.

 

 1.    29.12 - niedziela, Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego przeżycia Świąt, oświetlenie, szopkę, za uczestnictwo

2.    31.12 - wtorek, o g. 18.00 Msza św. dziękczynno - błagalna za miniony rok i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu

3.    01.01 - środa, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Pokoju, odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź 

4.    02.01 - pierwszy czwartek miesiąca, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, o g. 18.00 modlimy się w intencjo Wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

5.    03.01 - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź 17.30, po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, wystawienie do 21.00, prosimy zgłaszać chorych

6.    04.01 - pierwsza sobota miesiąca, o g. 17.00 nabożeństwo przebłagalne, o g. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP

7.    05.01 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

8.    Dziękujemy za przyjęcie kolędy w minionym tygodniu

9.    Wizyta Duszpasterska:

Pn, 30.12 - Oryszewska, Otrębuska, Kozłowiecka, Skłoby, Radziejowicka, Strawczyńska, Hucisko

Cz, 02.01 - Borzęcińska, Ołtarzewska, Podkowińska, Rąblowska, Rozalińska, Oblęgorska

Sb, 04.01 - Kochanowskiego, Kraszewskiego, Przejazd od g. 11.00

 

 1.    22.12 - niedziela, w przedsionku kościoła: opłatek, świece, sianko pierniczki od Teatru. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dar serca dla potrzebujących

2.    23.12 - poniedziałek, po Mszy św. o g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do g. 21.00

3.    24.12 - wtorek, o g. 7.00 ostatnie Roraty, Wigilia Bożego Narodzenia, zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, Pasterka o g. 24.00, zapraszamy pół godziny wcześniej na śpiewanie kolęd, taca na Dom Samotnej Matki

4.    25.12 - środa, Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek Mszy św. niedzielny

5.    26.12 - czwartek, święto św. Szczepana, porządek Mszy św. niedzielny

6.    27.12 - piątek, święto św. Jana, apostoła, ewangelisty

7.    28.12 - sobota, święto Świętych Młodzianków

8.    29.12 - niedziela, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.    Wizyta Duszpasterska:

- Pt, 27.12, Dorohuska, Komorowska, Brandta, Kocjana Zaboreczna, Wielbarska, Fabiańska

- Sb, 28.12, Spychowska, Iskry, Cieplarniana

- Pn, 30.12, Oryszewska, Otrębuska, Kozłowiecka, Skłoby, Radziejowicka, Strawczyńska, Hucisko

 

 1.    15.12 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci ze szkoły Gaudeamus, przed I Komunią św., rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskiej rodziny. W przedsionku można nabyć: opłatek, świece, sianko i pierniczki, do kosza przy ołtarzu można składać dar serca dla potrzebujących, możemy wesprzeć rehabilitację naszego parafianina Łukasza

2.    zachęcamy do udziału w Roratach, niech sprawy tego świata nie zastąpią nam przygotowania duchowego, bo tylko tak możemy spotkać Pana Jezusa, On jest najwspanialszym darem Boga dla nas grzeszników, przynosi nam życie i zmartwychwstanie

3.    17.12 - wtorek, rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego

4.    Dziękujemy za przyjęcie kolędy, ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dalsze prace w kościele

5.    Wizyta Duszpasterska:

-Pn. 16.12, Coopera 4, 4A, 6, 6A, 6B, 8, 8A, 8B, 10

-Wt.17.12, Coopera 9, 9A, 9B, 9C, 9D, 9E, 9F, 9G, 9H

-Śr. 18.12, Coopera 12, 12A, 12B, 12C, 12D, 12E, 12F, 12G

-Cz.19.12, Batalionów Chłop. 76

-Pt. 20.12, Batalionów Chłop. 82A, 82B