Sobota XXIV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 8,4-15.

Gdy zebrał się wielki tłum i z poszczególnych miast przychodzili do Jezusa, opowiedział im przypowieść: «Siewca wyszedł siać swoje ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki...

  • 15 hours ago

    Każdy jest ważny w oczach Boga, każdy może choć trochę przekształcić skażony przez ludzką zachłanność świat w lepsz… https://t.co/BnQPsgOJrm

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Ogłoszenia parafialne

 1.    17.11 - niedziela, Światowy Dzień Ubogich, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze szkoły Gaudeamus

2.    18.11 - poniedziałek, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

3.    20.11 - środa, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

4.    21.11 - czwartek, wspomnienie Ofiarowania NMP, o g. 13.00 Msza św. pogrzebowa śp. Teresy Stańczuk w Parafii MB Różańcowej na Brudnie, rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów, będzie można złożyć ofiarę na hospicjum. O g. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich spotkanie przed beatyfikacją Stefana Kard. Wyszyńskiego, wstęp wolny

5.    22.11 - piątek, wspomnienie św. Cecylii

6.    24.11 - niedziela, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1.    10.11 - niedziela, XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Sudan Południowy, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie przed I Komunią św. dzieci i rodziców, 16.50 wspólny śpiew pieśni patriotycznych, zapraszamy chętnych

2.    11.11 - poniedziałek, wspomnienie św. Marcina, rocznica odzyskania niepodległości, modlimy się za Ojczyznę, Msze św.: 9.00, 12.00, 18.00, główne uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej, są zaproszenia na Mszę św. o g. 9.00 i na koncert Boże, coś Polskę o g. 17.00, chętnych zapraszamy do zakrystii po odbiór zaproszeń

3.    12.11 - wtorek, wspomnienie św. Jozafata

4.    13.11 - środa, wspomnienie pierwszych Męczenników Polskich, o g. 18.00 modlimy się w intencji KŻR

5.    16.11 - sobota, wspomnienie NMP Ostrobramskiej

6.    17.11 - niedziela, Światowy Dzień Ubogich, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie przed I Komunią św. dzieci ze szkoły Gaudeamus

7.    Zachęcamy do obejrzenia filmu „Nieplanowane”, pokazuje on prawdę o zbrodni aborcji, na podstawie świadectwa życia Abby Johnson, początkowo zwolenniczki aborcji, a po doświadczeniu prawdy, zdecydowanej obrończyni życia nienarodzonych.

 1.    03.11 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

2.    04.11 - poniedziałek, wspomnienie św. Karola Boromeusza, o g. 18.00 modlimy się za zmarłych poleconych modlitwie Kościoła w wypominkach

3.    07.11 - pierwszy czwartek miesiąca, o g. 18.00 modlimy się w intencji wspólnoty Krwi Chrystusa i o powołania

4.    09.11 - sobota, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

5.    10.11 - niedziela, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.    05.11 - wtorek, ks. Paweł zaprasza na wspólne wyjście do kina na film: „Nieplanowane”

7.    10.11 - niedziela, pieśni patriotyczne o g. 16.50

 1.    27.10 - niedziela, o g. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Balu Wszystkich Świętych dla dzieci

2.    28.10 - poniedziałek, święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

3.    01.11 - pierwszy piątek, Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. niedzielny, o g. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych poleconych modlitwie Kościoła w wypominkach jednorazowych, do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za zmarłych pobożnie nawiedzenie cmentarza lub kościoła, adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00, można spożywać pokarmy mięsne

4.    02.11 - pierwsza sobota miesiąca, Wspomnienie Wszystkich Świętych, o g. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o g. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i w intencji wynagradzającej, procesja za zmarłych i wypominki jednorazowe, nawiedzamy chorych

5.    03.11 - pierwsza niedziela miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne

 1.    20.10 - Niedziela Misyjna, taca na misje, po Mszy św. o g. 10.30 spotkanie dzieci przed I Komunią św. ze szkoły Gaudeamus, 17.30 nabożeństwo różańcowe

2.    Czas jest krótki, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych lub do odmawiania różańca w domu z rodziną

3.    22.10 - wtorek, wspomnienie św. Jana Pawła II

4.    26.10 - sobota, bal Wszystkich Świętych, szukamy chętnych do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięci, rodzice, dziadkowie, itp., prosimy o ciasta, gadżety, książki, gry, zabawki na nagrody konkursowe, pomoc w przygotowaniu sali, chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii