Msze św.

Niedziele i święta:
9:00
10:30 - Msza święta dla dzieci, (wrzesień - czerwiec)
12:00
18:00

Dni powszednie:
8:00
18:00

Spowiedź

Spowiedź odbywa się przed każdą Mszą św.
Pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź od godziny 17:15.

Kancelaria

Kancelaria czynna:
poniedziałek, środa, piątek
w godzinach: 17:00 ? 17:45

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Objawienia Pańskiego
ul. Łaszczyńskiego 1
05-082 Blizne
tel./fax 22 7220250
mail: par.objawieniapanskiego@gmail.com

Konto parafii
Bank BPH SA Warszawa
74 1060 0076 0000 4042 8018 7516

Trzydziesta trzecia Niedziela zwykła

Ewangelia wg św. Mateusza 25,14-30.

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: «Pewien człowiek, mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciem...

  • 16 hours ago

    Bez wsparcia modlitewnego ze strony wiernych Następca Piotra nie może wypełniać swojej misji w świecie. Liczę także na was!

Pracujący w chwili obecnej

Ks. Marian Rowicki - proboszcz, od roku 2007

Urodzony 25 marca 1955 roku w Liwie na Mazowszu. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. W dniu 28 maja 1987 roku został wyświęcony przez J.E. Józefa Kardynała Glempa.

Ks. Paweł Paliga - wikary, od roku 2016

Paweł Andrzej Paliga, ur. 25.08.1984r. w Sosnowcu. Uczył się w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej, następnie studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, którą ukończył w 2008r., uzyskując tytuł magistra. W 2016r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk J. E. Kazimierza Kardynała Nycza 28 maja 2016r. i został skierowany do pracy w naszej Parafii.

Ks. dr Janusz Stańczuk - rezydent, od roku 2013

Urodzony 31.08.1965 roku Redaktor naczelny katolickiego magazynu formacyjnego "Tak Rodzinie", autor baśni i opowiadań dla dzieci, współpracownik miesięcznika "Anioł Stróż". Wieloletni katecheta, obecnie wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 roku, z rąk J.E. Józefa Kardynała Glempa.

Pracujący w latach minionych

Ks. Kacper Kisieliński - proboszcz w latach 1998 - 2007

Urodził się 6 stycznia 1952 r. w miejscowości Osiny Dolne na Podlasiu. Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie i 28 maja 1983 roku otrzymał święcenia kapłańskie.

Ks. Adrian Zawadzki - wikariusz w latach 2008 - 2012

Ks. Adrian Zawadzki urodził się 28 października 1980 roku w Grójcu. Do czasu wstąpienia do seminarium mieszkał w Drwalewie. Po zdaniu matury pracował w jednym z warszawskich hipermarketów, a od jesieni 2002 roku rozpoczął naukę w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, które ukończył w roku 2008, uzyskując tytuł magistra teologii. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza 7 czerwca 2008 roku. 26 sierpnia 2008 roku podjął posługę duszpasterską w naszej parafii.

Ks. Marcin Szatanek - wikariusz w latach 2012 - 2016

Urodzony 4 kwietnia 1986 roku w Różanie, pochodzi z parafii św. Stanisława BM w Lubielu Nowym (diec. Łomżyńska). Ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. W dniu 2 czerwca 2012 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk J. E. Kazimierza Kardynała Nycza i został skierowany do pracy w naszej parafii.