Środa XXV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 9,1-6.

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na ...

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Już w tę środę, 28 lipca, z kapłańskich rąk na nasze czoła trafi słynąca z cudów ciecz...

www

28 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Szarbela (1828-1898), duchownego katolickiego Kościoła maronickiego, mnicha i pustelnika, kanonizowanego przez papieża Pawła VI (1977).  

Po wieczornej Mszy świętej, ok. g. 18:30, w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Szarbela.

Najpierw odmówimy wspólnie litanię, a następnie chętni otrzymają z rąk kapłana namaszczenie słynącym z cudów olejem św. Szarbela.

Zapraszamy, aby przybyć do kościoła i odważnie prosić Boga o uzdrowienie duszy i ciała.

Jeśli pragniesz, aby Twoja intencja została odczytana na głos podczas litanii:

- zapisz ją na karteczce i przynieś do kościoła

- lub prześlij nam na Messengera (Facebook: @Par.Obj.Pan.Blizne) albo na maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

W klasztorze w Annaya, w którym żył i został pochowany św. Szarbel, udokumentowano już 29 tysięcy cudów za jego wstawiennictwem.  

***

Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i Mękę Swoją świat odkupić raczył…