Środa XXV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 9,1-6.

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na ...

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Po ubiegłorocznej wizycie w Bliznem – pielgrzym wieczności z Annaya nawiedzi warszawskie Włochy. Zaprasza ks. Paweł Paliga. 

8

"Na początku ubiegłego roku otrzymałem łaskę zorganizowania Dnia św. Szarbela w Bliznem. Cieszę się, bo teraz ponownie mam okazję zaprosić Parafian na spotkanie ze słynnym libańskim mnichem" - napisał ks. Paweł Paliga w ostatnim numerze „Epifanii”.

KIEDY?

Druga edycja Dnia św. Szarbela odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o g. 18:00.

GDZIE?

Youssef Antoun Makhlouf, znany światu jako św. Szarbel (1828-1898), nawiedzi miejsce aktualnej posługi ks. Pawła, czyli kościół p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich na ul. Rybnickiej 27 (6 km od nas).

PROGRAM

Spotkanie ze św. Szarbelem rozpocznie się Mszą Świętą o g. 18:00. Po niej:

- będzie można uzyskać namaszczenie słynącym z cudów olejem św. Szarbela;

- nastąpi uczczenie relikwii;

- o życiu libańskiego świętego opowie nam gość specjalny; 

- ponadto będzie można zapisać się na pielgrzymkę do Libanu z ks. Pawłem, która odbędzie się w dniach 7-15 lipca 2021!

5951108732 3d28cd1b8a o

Na zdjęciu: Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie (ponad 9 km), jeden z punktów programu pielgrzymki do Libanu. Ponadto czeka nas: strawa duchowa, zwiedzanie cudów architektury, czas wolny na plaży i zdrowa libańska kuchnia.

Jak wyglądał Dzień św. Szarbela rok temu? Przeczytaj i zobacz galerię zdjęć:

24 godziny św. Szarbela w Bliznem, czyli największe tłumy w historii parafii i cud w kolejce do namaszczenia olejem