Środa XXV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 9,1-6.

Jezus zawołał Dwunastu, dał im moc i władzę nad wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób. I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Mówił do nich: «Nie bierzcie nic na ...

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Nawiedzenie kościoła przez Cieślę z Nazaretu było transmitowane na parafialnym Facebooku.

W środę, po wieczornej Mszy Świętej odbyło się pre-spotkanie organizacyjne przed 33-dniowymi indywidualnymi rekolekcjami konsekracji św. Józefowi: 

W trakcie spotkania:

  1. usłyszeliśmy, jak dokładnie będą przebiegać ćwiczenia duchowe w domu;
  2. sprawujący opiekę duchową nad rekolekcjami Ksiądz Proboszcz Marian Rowicki wygłosił krótką katechezę o cnotach św. Józefa;
  3. a na koniec krótko się pomodliliśmy.

Rekolekcje ruszają już w tę niedzielę (Miłosierdzia Bożego), 11 kwietnia. Uroczysty akt konsekracji będzie miał miejsce 13 maja, w Matki Bożej Fatimskiej.

Przypominamy, że w rekolekcjach można uczestniczyć również zdalnie, pozostając w łączności duchowej z nami! Oprócz uczestników stacjonarnych zapraszamy więc:

- osoby mieszkające w innych rejonach Polski (i świata!)

- przebywające na kwarantannie

- w dobrowolnej izolacji

- obawiające się zarażenia

Rekolekcje mają specyficzną formułę - dzięki temu dystans jaki nas dzieli, nie jest żadną przeszkodą, aby przeżywać je tak samo owocnie jak uczestnicy z Bliznego i Warszawy!

Czyli w praktyce…:

Rekolekcje polegają na codziennej, samodzielnej lekturze kilku stron książki ks. Donalda H. Callowaya (ok. 20-30 minut dziennie), począwszy od 11 kwietnia.

Natomiast w kościele, w czasie 33 dni, spotkamy się tylko dwa razy:

- 30 kwietnia na czuwaniu modlitewnym

- i 13 maja na uroczystej konsekracji

i najprawdopodobniej oba spotkania będziemy transmitować na naszym Facebooku!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, wyślij nam wiadomość na Messengerze lub napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I zamów książkę „Konsekracja św. Józefowi”, samodzielnie lub za naszym pośrednictwem (do piątku wieczór; jeśli przebywasz na kwarantannie w pobliżu Bliznego; cena wynosi 28 zł).

Jak zdobyć książkę samodzielnie do 11 kwietnia, czyli dnia startu rekolekcji?

Z naszej praktyki wynika, że najszybciej można ją zamówić poprzez:

- księgarnię internetową bonito.pl (pół dnia oczekiwania w przypadku odbioru osobistego)

- wydawnictwo Esprit (dwa dni oczekiwania w przypadku dostawy kurierem).

Można jej też szukać w księgarniach stacjonarnych, ale wtedy cena będzie wyższa.

Serdecznie zapraszamy!