Poniedziałek II tygodnia Okresu Wielkanocnego

Ewangelia wg św. Jana 3,1-8.

Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: «Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby ...

  • 9 hours ago

    Jezus jest Zmartwychwstałym, Pan przeszedł przez śmierć, aby nas ocalić. Zanim jeszcze zaczniemy Go szukać, On jest… https://t.co/tosB3pyi7h

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Zaczynamy już w Pierwszą Środę Miesiąca, 7 kwietnia, po wieczornej Mszy Świętej.

WhatsApp 800x800 small

Nigdy małżeństwo i rodzina, ale i każdy człowiek z osobna (jego plany, marzenia, tożsamość), nie były atakowane tak mocno jak teraz. To dlatego tak wielu ludzi Kościoła twierdzi, że na planie duchowym XXI wiek będzie należał właśnie do Św. Józefa, który każdą rodzinę i każdy dom ma za zadanie uczynić duchowym Nazaretem.

To nie wszystko. Wielu mistyków i świętych zapowiadało, że Św. Józef stanie się również patronem walki ostatecznej o Kościół. Niezwykle ważną rolę opiekuna Pana Jezusa w tej materii ogłaszają liczne proroctwa -  od objawień w Cotignac, przez jego pojawienie się u boku Jezusa i Maryi w Fatimie, aż po współczesne wizje z Itapirangi.

Reasumując, poświęcenie temu świętemu to potężna broń w walce duchowej, a skuteczność opieki św. Józefa potwierdzają tysiące świadectw wiernych.

Książka - przewodnik

Rekolekcje będą odprawiane na podstawie książki amerykańskiego księdza Donalda H.Callowaya „Konsekracja św. Józefowi”.

Autor tej publikacji - zakonnik ze zgromadzenia Marianów, a niegdyś diler narkotyków - jest gorącym czcicielem św. Józefa i to on napisał 33-dniowy program zawierzenia się Opiekunowi Zbawiciela. Jego duchowa propozycja swoją formą nawiązuje do słynnego aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika de Montfort. 

Święty Józef w Bliznem – kalendarz

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne (w Pierwszą Środę Miesiąca), które odbędzie się 7 kwietnia, po Mszy Św. wieczornej.

Rekolekcje będziemy odprawiać indywidualnie, korzystając z codziennych tekstów zawartych w książce Donalda H.Callowaya. Mimo że to dość obszerna lektura, to napisana jest prosto i przejrzyście.

Przygotowanie do konsekracji potrwa 33 dni i rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia).

Akt poświecenia się św. Józefowi złożymy we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, to jest 13 maja, uroczyście w kościele.

W czasie rekolekcji, przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie: 30 kwietnia, w wigilię uroczystości św. Józefa Robotnika. Tego dnia wieczorem odbędziemy Czuwanie modlitewne z cieślą z Nazaretu.

Dodajmy jeszcze, że duchową opiekę nad naszymi parafialnymi rekolekcjami będzie sprawował Ksiądz Proboszcz Marian Rowicki.

Co zrobić, aby wziąć udział w rekolekcjach?

1) Zapisać się:

- w zakrystii

- lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

- lub poprzez Messengera parafii.

2) Zamówić książkę: samodzielnie lub u organizatorów.

Czy na pewno warto powierzyć się św. Józefowi? Wystarczy pomyśleć, że sam Bóg oddał swojego Syna i jego Matkę właśnie pod jego opiekę. Jakim zatem niesamowitym musiał on być człowiekiem! A teraz jest wręcz świętym człowiekiem.