Środa XXIX tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Łukasza 12,39-48.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «To rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie przyjść ma złodziej, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie...

  • 14 hours ago

    Wszystkim osobom wierzącym, ludziom dobrej woli mówimy: bądźmy twórczymi budowniczymi pokoju, budujmy przyjaźń społ… https://t.co/AnRn56qAUQ

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Już w najbliższa sobotę minie dokładnie 15 lat od momentu, gdy w murach kaplicy w Bliznem zaczęliśmy obchodzić pierwsze soboty miesiąca. 


Minęły wakacje, był piękny dzień, a nasza wspólnota parafialna odpowiedziała na wezwanie Pięknej Pani z Fatimy, by ratować świat przez nabożeństwo ku czci Jej Niepokalanego Serca. Jak to się stało? Pewien Parafianin zachorował i został cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem Najświętszej Panny. Przepełniony wdzięcznością ofiarował parafii figurę Matki Bożej Fatimskiej.


Wniesienie figury miało miejsce 3 września 2005 i przybrało formę niezwykle uroczystych i godnych obchodów. Najpierw do wypełnionej po brzegi kaplicy została wprowadzona figura Matki Bożej. Nieśli ją na ramionach młodzi mężczyźni. Potem każdy wierny podchodził do Niepokalanej i kładł u jej stóp białą herbacianą różę z bukietu ofiarowanego przez uzdrowionego Parafianina i jego rodzinę. Następnie miało miejsce poświęcenie figury, a potem została odprawiona Msza święta i pierwsze w historii parafii nabożeństwo wynagradzające za grzechy ludzkości przeciwko Niepokalanemu Sercu naszej Matki.


Dziś figura Matki Bożej Fatimskiej jest nieodłączną częścią naszej świątyni. Ileż to modlitw skierowaliśmy do dobrej Matki, klęcząc po prawej stronie od ołtarza, przy wejściu do zakrystii? Ponadto od 15 lat w każdą pierwszą sobotę miesiąca nieprzerwanie towarzyszymy Matce Bożej w jej dziele wypraszania ratunku dla świata. Przecież obiecała, że poprzez ów akt wynagrodzenia wiele dusz zostanie uratowanych od piekła, wiecznej kary...


Zapraszamy, by do nas dołączyć. Możesz zrobić to właśnie w piętnastolecie pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii, tj. tuż po wakacjach, 5 września. Tradycyjnie zaczniemy o g. 17:00 od potężnej dawki modlitwy (czyli od nabożeństwa), a potem o g. 18:00 będzie Msza święta.

Paulina Konieczna

“Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć kolejnych miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

/ Matka Boża do wizjonerki fatimskiej, świętej siostry Łucji