Wtorek XV tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 11,20-24.

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które...

  • about 1 hour ago

    W dniu sądu nie będziemy sądzeni za nasze idee, ale za współczucie, które mieliśmy.

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Nasza parafialna grupa teatralna wciąż działa!

Pomimo trudnego czasu izolacji, zamknięcia teatrów i imprez masowych, Teatr Bliżej Nieba ciągle spotyka się i trenuje. W kwietniu i w maju odbywały się próby zdalne. Spotykaliśmy się z aktorami on-line, rozmawialiśmy, ustalaliśmy dalszy plan działań. Przede wszystkim jednak trenowaliśmy do najnowszego spektaklu, którego premiera miała się odbyć w marcu.

Także czerwiec to czas, kiedy nie próżnujemy. Już odbyła się pierwsza próba „na żywo”, gdzie mieliśmy okazję poćwiczyć tańce i piosenki. Naszym marzeniem jest przedstawić Państwu długo oczekiwany i zapowiadany spektakl pt. „Czarny garnek”. Wierzymy jednak, że jesienią będziemy mogli zaprezentować Państwu niezwykłych boheterów i przygody, jakie ich spotkały w królestwie Marmara.

Aby jednak przybliżyć Państwu tematykę spektaklu, pragniemy zaprezentować naszą pierwszą teatralną książkę pt. „Czarny garnek” napisaną przez Księdza Janusza Stańczuka. Jest to niezwykła opowieść, która powstała specjalnie na potrzeby naszego przedstawienia.

Każdy będzie mógł nabyć książeczkę za ofiarę. Każda kwota, to dla naszego teatru ogromne wsparcie, gdyż musimy jeszcze oddać pieniądze za część scenografii i rekwizyty (niestety znaczna część środków, które miały być przeznaczone na opłacenie kosztów spektaklu, została wycofana ze względu na epidemię). Zapraszamy po każdej niedzielnej mszy św. 21 i 28 czerwca. Będziemy stali w przedsionku kościoła z książkami.


Teatr Bliżej Nieba