Wtorek IX tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 12,13-17.

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli pochwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nik...

  • 16 hours ago

    Kościół, który jest matką podąża drogą czułości i współczucia. Kto jest dzieckiem Kościoła, jest osobą łagodną, czu… https://t.co/p8go155gpQ

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy relację z wydarzeń, jakie miały miejsce po powstaniu Jezusa Chrystusa z martwych. Nasz nowy mini-cykl potrwa do 31 maja.

Opis wydarzeń z Wielkiego Tygodnia zamieszczamy, dla przypomnienia, na dole strony.


PAMIĘTACIE SŁYNNĄ SCENĘ Z SERIALU BIBLIA?

Włączcie polskie napisy i zobaczcie, jak było 2000 lat temu:


„PRZYSZEDŁEM RZUCIĆ OGIEŃ NA ZIEMIĘ I JAKŻE BARDZO PRAGNĘ, ŻEBY ON JUŻ ZAPŁONĄŁ…” (Łk 12,49)

Zaczniemy go od obrazu palca włożonego przez Tomasza w miejsce gwoździ, a skończymy na pierwszych chwilach po Zesłaniu Ducha Świętego na uczniów. Niech te krótkie posty choć trochę pomogą nam w przygotowaniach na nadejście „ognia pożerającego” (Hb 12,29).

obraz: El Greco, Zesłanie Ducha Świętego (1596–1600)