Sobota I tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 2,13-17.

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» Ten wstał ...

  • 16 hours ago

    Jezus patrzy na paralityka i przechodzi do tego, co najważniejsze: “Odpuszczone są twoje grzechy”. Zdrowie fizyczne… https://t.co/CH8GWxF3oF

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Dnia 15 grudnia 2019 roku w Parafii Objawienia Pańskiego w Bliznem odbędzie się akcja charytatywna dla naszego parafianina Łukasza Pietryka.

4 września 2018 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego odniósł bardzo poważne uszkodzenie kręgosłupa, podczas którego inny samochód zajechał mu drogę. Do czasu wypadku Łukasz był instruktorem nauki jazdy. Od tej chwili musi się rehabilitować bez przerwy oczekując też na operację, dzięki której jest szansa, że odzyska większą sprawność ruchową.

Łukasz2

Akcja charytatywna będzie odbywała się pod patronatem "Basilur Tea Poland" i dzięki uprzejmości księdza proboszcza Mariana Rowickiego , w czasie której będzie można skosztować ciepłej herbaty prosto ze Srilanki, osłodzić się ciastem domowego wypieku a także zakupić ciasto oraz stroiki świąteczne, ozdoby wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Jarczewa i osoby indywidualne.

Pieniądze z tej zbiórki będą przekazane ma dalszą rehabilitację Łukasza oraz komercyjną operację kręgosłupa, która odbędzie się 16 stycznia 2020 roku w Szpitalu Św.Elżbiety-Mokotowskie Centrum Medyczne w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tej akcji, chętnych do pieczenia ciast i robienia świątecznych ozdób.

W dniu akcji charytatywnej (15 grudnia 2019) prosimy o modlitwę, udział w akcji i zapraszamy na mszę św. (w godzinach: 9.00, 10.30, 12.00 lub 18.00) do kościoła, naszej Parafii Objawienia Pańskiego ul. Łaszczyńskiego 1 ,05-082 Blizne pod Warszawą.

Łukasz1