Sobota I tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 2,13-17.

Jezus wyszedł znowu nad jezioro. Cały lud przychodził do Niego, a On go nauczał. A przechodząc, ujrzał Lewiego, syna Alfeusza, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» Ten wstał ...

  • 16 hours ago

    Jezus patrzy na paralityka i przechodzi do tego, co najważniejsze: “Odpuszczone są twoje grzechy”. Zdrowie fizyczne… https://t.co/CH8GWxF3oF

To audycja, w której znany wieloletni katecheta, redaktor naczelny magazynu „Tak Rodzinie”, wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz autor kazań i opowiadań dla dzieci – ks. Janusz Stańczuk, w dialogu z Pawłem Kęską, rozważa teksty czytań liturgicznych na niedziele.

Niedziela, 10 listopada 2019. Wigilia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

To już 101 rocznica, warto ją uczcić, choć jej obchody nie były tak hucznie zapowiadane jak zeszłoroczne. I dlatego też ksiądz Paweł dał hasło wieczornego śpiewu, a w salce nad zakrystią zebrali się ci, którzy chcieli pośpiewać. Cieszy fakt, że wśród uczestników byli również rodzice, głównie ojcowie ze swoimi dziećmi. Salka była udekorowana polskimi flagami i rozświetlona płonącymi świecami, które dały odpowiedni nastrój.

Wieczór rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu narodowego, by następnie przejść do pieśni żołnierskich i innych pieśni polskich. Repertuar był starannie przygotowany, słowa kolejnych pieśni były wyświetlane na ekranie tak, że była możliwość i radość zaśpiewania wszystkich zwrotek. Śpiew nie byłby tak łatwy i miły, gdyby nie starannie przygotowany repertuar i profesjonalny akompaniament gitarowy w wykonaniu Marceliny i pana Ryszarda. Tą drogą niech więc popłyną podziękowania organizatorom wieczoru: księdzu Pawłowi, gitarzystom no i oczywiście uczestnikom wieczoru, bez których wieczór ten by się nie odbył.

Chciałoby się utrwalić w naszej parafii zwyczaj śpiewu z różnych okazji religijnych i narodowych, ale to zależy od naszej chęci, mobilizacji i uczestnictwa. Początek już został zainicjowany przez księdza Pawła!

Jola

Resized_20191110_195223.jpeg