Wtorek w Oktawie Wielkanocy

Ewangelia wg św. Jana 20,11-18.

Maria Magdalena stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w...

  • 12 hours ago

    Przyjmijmy w naszym życiu zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią. W ten sposób ogarniemy także stworzenie Jego przemieniającą mocą.

PLAKAT_SCHOLA_2.jpg

Niedziela Chrztu Pańskiego zakończyła okres Narodzenia Pańskiego. W naszej parafii odbyło się wspólnotowe kolędowanie.

Po mszach przedpołudniowych gromadziliśmy się przy stajence wokół Malusieńkiego. Przy wspólnym kolędowaniu bardzo ważny jest akompaniament i tzw. głos prowadzący.


Z pomocą przyszło małżeństwo z Brwinowa, Jacek i Edyta, którzy spędzili w naszym kościele całe niedzielne przedpołudnie. Mogliśmy ich talent poznać w maju, przy okazji wspólnego śpiewania pieści ku czci Maryi.


Mogliśmy usłyszeć również grę na keyboardzie. Po mszy z udziałem dzieci zagrała Pani Ola, a po sumie, nasz były parafianin, Pan Piotr.
Pojawiły się także takie instrumenty jak grzechotki, których przyniesienie było strzałem w dziesiątkę. Dzieci chętnie na nich grały. Grupka dzieci niemalże samodzielnie zaśpiewała dwie kolędy!


Śpiewaliśmy znane kolędy. W całości bez problemu poszły pierwsze dwie-trzy zwrotki, ale z kolejnymi było gorzej. Z pomocą przyszedł wyświetlany tekst. Można było zobaczyć jak głęboko teologiczne przesłanie mają nasze Polskie kolędy.


Na moje specjalne życzenie w repertuarze miała się znaleźć przynajmniej jedna mniej znana kolęda. Przyjaciele z Brwinowa zaśpiewali kolędę pt. „Naród w ciemnościach”. Była to okazja by powiększyć naszą znajomość pieśni.


Dziękuje naszym parafianom, którzy chętnie zostawali by wspólnie pośpiewać.


x. PP


Z uwagi na ograniczenia objętości zdjęć na stronie, można je wszystkie obejrzeć pod linkiem:
https://www.facebook.com/pg/Parafia-Objawienia-Pa%C5%84skiego-w-Blizne-2245141069035189/photos/?tab=album&album_id=2771681969714427