Poniedziałek VI tygodnia Okresu Wielkanocnego

Ewangelia wg św. Jana 15,26-27.16,1-4a.

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od poc...

  • about 1 hour ago

    Również dzisiaj wielu chrześcijan zabija się i prześladuje ze względu na ich miłość do Chrystusa. Oddają życie w mi… https://t.co/zpG4x34dlk

Co nam przyniesie rok 2018?

Takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi niektórzy idą do wróżek, czytają horoskopy by dowiedzieć się jaki będzie kolejny rok. Mam nadzieje, że nikt z czytających ten artykuł, ani żaden chrześcijanin nie szuka odpowiedzi na to pytanie u demonów. Bo to Bogu się nie podoba i jest wykroczeniem przeciw pierwszemu przykazaniu. Pytajmy o to Boga, używajmy rozumu, planujmy.

Jesteśmy ciekawi co nas może czekać w 2018 r niech ten artykuł rzuci trochę światła na przyszłość, która dotyczy naszej parafii i pomoże dobrze zaplanować Twój udział w tych wydarzeniach. Niektóre wydarzenia mają konkretny termin inne będą jeszcze do ustalenia. W tym kalendarium zawarte są wydarzenia, które mają zmienne terminy. Dlatego nie ma informacji np. że w tym roku Boże Narodzenie wypadnie 25 grudnia J

Styczeń:

Katechezy Neokatechumenalne

Luty:

            18 lutego koncert organowy - relacja       

Marzec:  

Wspólne śpiewanie pieśni pasyjnych (Adoracja krzyża)

Rekolekcje Wielkopostne

Kwiecień:

1 kwietnia Wielkanoc

Wspólne śpiewanie pieśni Wielkanocnych

Maj:

6 maja Wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych

13 maja I komunia święta

19 maja I komunia święta SP Gaudeamus

20 maj  Zielone Świątki (Zesłanie Ducha Świętego)

30 maja Film przygotowujący nas na uroczystość Bożego Ciała

31 maj  Boże Ciało

Czerwiec:

  1-3 czerwca  Parafialny wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Wrocławia po Bożym Ciele

             9 czerwca Pielgrzymka biegowo-rowerowa 

Wakacje:

 1-3 lipca Ksiądz na rowerze! Rowery: Szlak Orlich Gniazd

            8-14 lipca Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy

  14-21 lipca Spływ kajakowy: LXIII Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Brdzie im. Marii Okołów-Podhorskiej Przechlewo – Bydgoszcz, 137 km

Wrzesień:

Październik:

10 pażdziernika Stadion Młodych na PGE Narodowy

27 Października Bal Wszystkich Świętych

             28 Października Zostań BOHATEREM uratuj ŻYCIE oddaj KREW

Listopad:

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Grudzień:

Początek Adwentu rekolekcje

Wspólne śpiewanie Kolęd i pastorałek 

 Znasz jeszcze jakieś wydarzenia, które warto ująć w naszym parafialnym kalendarzu?

Daj znać księdzu, a postaramy się dodać o nim informację!

Możesz również napisać wiadomość do mail redakcji Epifanii lub odezwać się do Nas przez portal Facebook, gdzie mamy nasz profil. Jak szukasz zdjęć z wydarzeń parafialnych, ale nie ma ich na naszej stronie internetowej, a były robione, to najpewniej znajdziesz je właśnie na portalu Facebook.