Msze św.

Niedziele i święta:
9:00
10:30 - Msza święta dla dzieci, (wrzesień - czerwiec)
12:00
18:00

Dni powszednie:
8:00
18:00

Spowiedź

Spowiedź odbywa się przed każdą Mszą św.
Pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź od godziny 17:15.

Kancelaria

Kancelaria czynna:
poniedziałek, środa, piątek
w godzinach: 17:00 ? 17:45

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Objawienia Pańskiego
ul. Łaszczyńskiego 1
05-082 Blizne
tel./fax 22 7220250
mail: par.objawieniapanskiego@gmail.com

Konto parafii
Bank BPH SA Warszawa
16 2490 0005 0000 4530 7455 5934

Wtorek XX tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 19,23-30.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, powiadam wam: Bogatemu trudno będzie wejść do królestwa niebieskiego. Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż...

  • 2 hours ago

    Dziś w Dublinie rozpocznie się Światowe Spotkanie #Rodzin. Złączmy się w modlitwie za wszystkie rodziny świata, szc… https://t.co/OrdZ9TLf4d

„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”

            Te słowa wypowiedział święty Augustyn i są one zachętą dla każdego, kto chce autentycznie  spotykać się z Panem. W sobotę tuż przed Niedzielą Miłosierdzia w naszej parafii spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu pieśni wielkanocnych. Z inicjatywy Księdza Pawła zrodził się pomysł nie tylko parafialnego kolędowania, ale i weselenia się dziełem Zbawienia poprzez pieśni o tym wydarzeniu. Jest to realizacja pięknej metody wychowawczej, o której dawał świadectwo jeden z polskich biskupów, gdy wspominał, jak w swoim rodzinnym domu lubił uczestniczyć w śpiewaniu pieśni odpowiadających kolejnym okresom liturgicznym.

            Na naszym spotkaniu nie zabrakło najmłodszego pokolenia. Była Tosia z piątej klasy szkoły podstawowej i trzecioklasista Kuba. Tosia, która chodzi do szkoły muzycznej zagrała pięknie na keyboardzie i ozdobiła nasze spotkanie pełną wdzięku swoją obecnością. Kuba śpiewał i z radością asystował Księdzu w posłudze przy poczęstunku. Całe spotkanie wokalną i muzyczną oprawę zawdzięczamy animatorkom, które przyjechały specjalnie do nas z daleka: Marcie z Pabianic i Kasi z Bełchatowa. Dzięki mocnemu, wyraźnemu intonowaniu piosenek przez Martę nie gubiliśmy melodii i potrafiliśmy się włączyć nawet w nowe utwory. Może następnym razem znajdą się nowe osoby z naszej parafii, które podejmą się animacji śpiewu? Mamy swoje perełki, o czym wie każdy, kto uczestniczy w pierwszopiętrowych adoracjach Najświętszego Sakramentu.

            Jak żywo wypadły tradycyjne pieśni przy akompaniamencie z gitary, nie było tu żadnej monotonii! Śpiewaliśmy też pieśni bardziej młodzieżowe i gromko wypadł utwór „Oto są baranki młode”. Uroczyście, na stojąco śpiewaliśmy przepiękną „Sekwencję Wielkanocną” znaną wszystkim z oktawy obecnie przeżywanych świąt. Mimo skromnej liczby uczestników panowała miła atmosfera, ogrzana ciepłą herbatą, smacznym ciastem i serdeczną rozmową między uczestnikami spotkania. Oby było nas coraz więcej na tego typu spotkaniach! Ksiądz Paweł myśli już o kolejnym śpiewaniu ku czci Maryi w maju, będzie można podać propozycje swoich ulubionych pieśni maryjnych. Warto, by całe rodziny z dziećmi mogły uczestniczyć. Takie wspólne świętowanie zapada w pamięć najmłodszym i przynosi piękne owoce w przyszłości dzieci i młodzieży.

            Przyznam się, że odkąd poznałam wiele pieśni w czasie pielgrzymek i wspólnotowego śpiewu, to Duch Święty wielokroć w różnych sytuacjach życiowych przypominał mi słowa piosenek, które niezwykle celnie komentowały moje doświadczenia. To był żywy kontakt z Bogiem. Kto chce wzbogacić się duchowo niech teraz dobrze słucha ogłoszeń i przyjdzie na parafialne śpiewanie.

Anna Bielawska


Pieśni, które śpiewaliśmy do odsłuchania:

Nie ma Go tu, wstał! https://www.youtube.com/watch?v=l6djoOEjwNY

ARKA NOEGO - Zwycięzca śmierci https://www.youtube.com/watch?v=-13kHsUoWyA

Czcijmy Jezusa, powstał z martwych https://www.youtube.com/watch?v=NtTYMgvHPQU

Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych https://www.youtube.com/watch?v=l5RbXcTchEQ

Zmartwychwstał Pan i  żyje dziś https://www.youtube.com/watch?v=r_vvXCUsMUs

Jezus zwyciężył https://www.youtube.com/watch?v=qNkokwU55kg


Kilka zdjęć z wydarzenia: https://www.facebook.com/Parafia-Objawienia-Pa%C5%84skiego-w-Blizne-2245141069035189/