Czwartek XII tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Mateusza 7,21-29.

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dn...

  • 23 hours ago

    Ile razy, modląc się, ograniczamy się do próśb o dary oraz wyliczania życzeń, zapominając, że pierwszą rzeczą jest… https://t.co/9fEo2vr1xK

PLAKAT_SCHOLA_2.jpg

Każda rzecz ma swój czas...


Drodzy Parafianie,

wszystko co Bóg robi jest dobre i Swoją obecnością oświeca naszą drogę w pielgrzymowaniu do Niego, byśmy mieli radość wieczną. Cztery tygodnie temu rozpoczęliśmy ten szczególny czas - Wielki Post - czas nawrócenia i przygotowania się do świętowania najważniejszego wydarzenia naszego odkupienia, czyli Paschy - nocy, w której nasz Zbawiciel pokonał śmierć i zmartwychwstał, otwierając nam na nowo Niebo, abyśmy i my mogli razem z Nim mieć życie wieczne w Jego Królestwie.

Może w codzienności zapomnieliśmy o tym co jest najważniejsze w tym czasie, bo pracujemy, uczymy się, szukamy pracy, kupujemy, sprzedajemy, jemy, śpimy i mamy różne sprawy do załatwienia. Natomiast Słowo Boże mówi:” Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem" (Koh 3,1). I oto nadszedł czas rekolekcji wielkopostnych w Naszej Parafii, na które serdecznie zapraszam.

Może ktoś z was myśli, że Bóg już nic nie może robić w moim życiu, albo co nowego może mi ksiądz powiedzieć, lub nie mam czasu, żeby chodzić na rekolekcje. Może macie myśl, niech ksiądz mnie zachęci i zobaczymy :)

Otóż ja ze swojej strony - świadomy swojej ułomności - mogę tylko was zapraszać i powiedzieć, że warto korzystać z pomocy, którą daje nam Kościół, w postaci rekolekcji na naszej drodze do nawrócenia. Bóg chce nam dać nowego ducha i nas umacniać, ale tego nie może dokonać bez naszego udziału.

Duch Święty, którego dostajemy w sakramentach jest tym, który nas umacnia i który może dokonywać rzeczy dla nas niemożliwych w naszym życiu a co najważniejsze dać nam tą prawdziwą radość przybywania z Chrystusem. W tych dniach rekolekcji nakarmieni i umocnieni Słowem Bożym i sakramentami będziemy mogli wchodzić w głąb sensu tego Wielkiego Postu i sedno naszego Zbawienia.

Więcej obiecywać nie mogę, bo kim ja jestem, aby ograniczać działanie Ducha Świętego? Naprawdę Bóg jest dobry i wierny, dlatego szukajmy najpierw Królestwa Bożego a wszystko będzie wam dodane (por. Mt 6,33).

Bardzo was proszę o modlitwę w intencji rekolekcji i wszystkich tych, którzy się zmagają, abyśmy mogli być posłuszni natchnieniom Ducha Świętego. A jeśli ktoś by chciał lepiej się przygotować i pełniej przeżywać rekolekcje to zachęcam by w poszczególnych dniach wcześniej przeczytać Słowo, które Kościół przygotował nam na każdy dzień podczas Mszy Świętej (http://niezbednik.niedziela.pl/liturgia).

Jeszcze raz zapraszam. Rekolekcje trwają do wtorku, 2 kwietnia. Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą o 9.30, 18.00 i 20.00 (dla najbardziej pracujących), więc szansa jest dla każdego :)

Życzę wam owocnych rekolekcji i błogosławionego Wielkiego Postu.

ks. Tommy Alvarado

IMG_20190315_160340_1.jpg