Sobota V tygodnia Okresu Zwykłego

Ewangelia wg św. Marka 8,1-10.

W owym czasie, gdy znowu wielki tłum był z Jezusem i nie mieli co jeść, przywołał do siebie uczniów i rzekł im: «Żal Mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. I jeśli ich pu...

  • 11 hours ago

    Prawda jest wspaniałym objawieniem Boga, Jego ojcowskiego oblicza. Prawda to Jego bezgraniczna miłość.

PLAKAT_SCHOLA_2.jpg

Posprzątaliśmy nasze mieszkania, zadbaliśmy o środowisko, pomogliśmy misjonarzom!


Zakończyliśmy akcje zbierania elektrośmieci na cele misyjne, a dokładniej, na wyposażenie szpitala w Afryce. Nasza parafia wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przez recykling wsparła polskich misjonarzy.


Niektórzy zastanawiali się w jaki sposób śmieciami można pomagać? Okazuje się, że przez odpowiedni przetworzenie rzeczy zepsutych, niepotrzebnych można pozyskać m.in. metale takie jak miedź, aluminium, ołów, srebro, glin, złoto, platynę, czy pallad oraz także inne cenne, choć niemetalowe surowce, które będą ponownie wykorzystane.


Akcja zakończyła się sukcesem dzięki wszystkim, którzy przynieśli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W akcje zaangażowali się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej ze Starych Babic oraz Przedszkole w Blizne Łaszczyńskiego.


Nasi misjonarze są naszymi ambasadorami polskości w odległych rejonach świata, obecnie na misjach posługuje ponad 2 tysiące naszych rodaków. Przynoszą oni Ewangelię i poprawę jakości życia innym ludziom.


Wszystkim bardzo dziękujemy!


x.P.P

2019_elektrośmieci1.JPG

2019_elektrośmieci2.JPG

2019_elektrośmieci3.JPG