Wtorek w Oktawie Wielkanocy

Ewangelia wg św. Jana 20,11-18.

Maria Magdalena stała przed grobem płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w...

  • 12 hours ago

    Przyjmijmy w naszym życiu zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią. W ten sposób ogarniemy także stworzenie Jego przemieniającą mocą.

PLAKAT_SCHOLA_2.jpg

Posprzątaliśmy nasze mieszkania, zadbaliśmy o środowisko, pomogliśmy misjonarzom!


Zakończyliśmy akcje zbierania elektrośmieci na cele misyjne, a dokładniej, na wyposażenie szpitala w Afryce. Nasza parafia wraz z Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przez recykling wsparła polskich misjonarzy.


Niektórzy zastanawiali się w jaki sposób śmieciami można pomagać? Okazuje się, że przez odpowiedni przetworzenie rzeczy zepsutych, niepotrzebnych można pozyskać m.in. metale takie jak miedź, aluminium, ołów, srebro, glin, złoto, platynę, czy pallad oraz także inne cenne, choć niemetalowe surowce, które będą ponownie wykorzystane.


Akcja zakończyła się sukcesem dzięki wszystkim, którzy przynieśli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W akcje zaangażowali się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej ze Starych Babic oraz Przedszkole w Blizne Łaszczyńskiego.


Nasi misjonarze są naszymi ambasadorami polskości w odległych rejonach świata, obecnie na misjach posługuje ponad 2 tysiące naszych rodaków. Przynoszą oni Ewangelię i poprawę jakości życia innym ludziom.


Wszystkim bardzo dziękujemy!


x.P.P

2019_elektrośmieci1.JPG

2019_elektrośmieci2.JPG

2019_elektrośmieci3.JPG