Msze św.

Niedziele i święta:
9:00
10:30 - Msza święta dla dzieci, (wrzesień - czerwiec)
12:00
18:00

Dni powszednie:
8:00
18:00

Spowiedź

Spowiedź odbywa się przed każdą Mszą św.
Pierwszy piątek miesiąca:
- spowiedź od godziny 17:15.

Kancelaria

Kancelaria czynna:
poniedziałek, środa, piątek
w godzinach: 17:00 ? 17:45

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Objawienia Pańskiego
ul. Łaszczyńskiego 1
05-082 Blizne
tel./fax 22 7220250
mail: par.objawieniapanskiego@gmail.com

Konto parafii
Bank BPH SA Warszawa
16 2490 0005 0000 4530 7455 5934

Czwarta Niedziela Wielkanocna

Ewangelia wg św. Jana 10,11-18.

Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce...

  • yesterday

    Przypomnijmy dziś to, co mawiał ks. Tonino Bello: „Nie wystarczą dzieła miłosierdzia, jeżeli brak w nich miłości”.

PLAKAT_SCHOLA_2.jpg

"Nigdy wcześniej nie przyszło mi na myśl, by wybrać się nocą do lasu. Byłem przekonany, że w tych okolicznościach, mogę spotkać tam co najwyżej podejrzane towarzystwo, albo jakieś dzikie zwierzę. Tymczasem...

...dziś przekonałem się, że nocą, w lesie można spotkać...Boga. Po raz pierwszy uczestniczyłem w nocnej biegowej drodze krzyżowej. Wspaniałe doświadczenie trudu, modlitwy,  wspólnoty, ciszy.


https://www.youtube.com/watch?v=N3MHD_LalrY

https://www.facebook.com/TrailoweBiegiDuchowe/


Myślę, że wierzyć to nie tylko modlić się i chodzić do kościoła. Wierzyć to zapraszać Jezusa do swojego życia. To piękne, że poprzez bieg połączony z modlitwą, mogliśmy oddać Bogu to co dla nas ważne i cenne. To nie był tylko trail. To było symboliczne zaproszenie Jezusa do naszej codzienności - tego, co w niej piękne i radosne, ale i trudne i bolesne. Dziękuję Bogu i moim towarzyszom drogi za to doświadczenie. Świetne rozważania. Bardzo do mnie przemówiły.

Bartek Banasik z Bemowa


"Perfekcyjnie przygotowana Droga Krzyżowa z doskonale dobranymi stacjami umożliwiła pokonanie 26 km przy mrozie -12 C w bardzo przyzwoitym tempie. Umiejscowienie samych stacji pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o przenikliwym mrozie i silnym zmęczeniu oraz wsłuchać się w rozważania. Gorąco polecam na przyszłość.

Adam z Wilanowa


Nocna Biegowa Droga Krzyżowa będzie jednym z przeżyć, które zapamiętam do końca mojego życia. Jest to łaska, która została mi dana, pierwszy 26 kilometrowy dystans, o własnych siłach nie byłabym w stanie go pokonać. Czułam, że biegnę mocą Bożą rozważając Jego mękę. Niepojęte są Jego dary i cuda. W dodatku kolejny raz przekonałam się, że w grupie jest siła! Dziękuję Bogu, Ks Krystianowi, Ks Pawle i całej ekipie!

Serdecznie pozdrawiam,

Basia z Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, Warszawa Praga-Północ.